وظایف یک کارگزار بیمه چیست ؟

از یك كارگزار بيمه چه انتظاری دارید ؟

بد نیست اول بدانیم كارگزار بيمه كيست و شما چه انتظاری می بایست از این نهاد حقوقی داشته باشید .
کارگزار بیمه به موجب قوانين ، مجاز به عرضه خدمات بيمه در صنعت بيمه مي باشد و در این بازار پرآشوب همیشه به دنبال شرایطی خاص برای مشتریان خود خواهد بود.
معیارهای ما برای انتخاب یک گارگزار مناسب چه عواملی است ؟

هميشه اين سئوال مطرح مي شود كه براي خريد بيمه نامه چه نيازي به واسطه است ؟

آيا بهتر نيست بيمه نامه مورد نیاز خود را از شركت هاي بيمه بصورت مستقيم خريداري نمائیم ؟ 

چه شخص و یا نهادی صلاحیت مشاوره در خصوص بیمه های بازرگانی و صنعتی شما را دارد ؟

آیا خود کارکنان شرکتهای بیمه می توانند به عنوان یک مشاور اقدام نمایند ؟

اگر اینگونه بود که این همه مشکلات و همهمه وجود نداشت ، فرض کنید زمانیکه می خواهید تلويزيون ، مبل و يا … بخرید به نمايندگیهای مربوطه مراجعه می کنید و آنها شما را با محصولات خودشان به بهترين وجه آشنا مي كنند!
و زمانیکه مي پرسيم برند الف خوب است و یا ب ؟؟  مطمئنا هركدام از فروشنده ها از برند خودشان تعریف ميکنند و شما هم بلاتكليف !! از فروشنده اي كه چرب زبان تر است خريد مي كنید و بعد متوجه می شوید بسیاری از مطالب ضروری به شما گفته نشده است .
 پس چگونه و به چه روشي بايد یک بيمه نامه مطمئن بخریم که در آینده با بی انصافی نگوییم ، بيمه كه خسارت نمي دهد!
اجازه دهید خیلی ساده خدمتتان عرض کنیم ، بهترين نهادی كه در بازار بيمه ميتواند پاسخگوی شما باشد ، قطعا یك كارگزار بیمه است ، تنها نهاد حقوقی که با همه بيمه گران در ارتباط است و فروشنده بيمه نامه هم محسوب نمی شود ، بلكه فقط یك خريدار حرفه اي است .
شما می بایست از کارگزاری بخواهيد تا بسته به نياز شما بيمه نامه اي را طراحي و اين بيمه نامه را براي شما خريداري نماید ، مراحلی که ما برای ارائه یک خدمات مناسب طی می کنیم بصورت زیر می باشد :
  • در رابطه با بيمه نامه هاي موجود در بازار ، ما مي توانيم در راستای نياز شما از بيمه گران مختلف ، حق بيمه را استعلام بگيريم و به شما کمک نماییم تا با یک مقايسه حرفه اي تفاوت های بین شرکت های بیمه را بدانيد و تصميمی منطقی اتخاذ نمایید .
  • با شناختی كه از بازار داريم و با استفاده از گزارش هاي مالي و توصيفي بیمه مرکزی ، ارزيابي صحيحي را از بازار بیمه ارائه نماییم .
  • بيمه نامه مورد نیاز شما را تهيه كنيم و در زمان بروز حوادث و ایجاد خسارات ، همراه شما هستیم و این یک وظیفه کاملا قانونی است.
نکته : باور داشته باشید ، ما به واقع نياز هاي شما را مي دانيم و براي آنها ارزش قائليم.

 

مطالب مرتبط :
اسکرول به بالا